Uzņēmumā veiktie pasākumi sakarā ar koronavīrusu

Ņemot vērā Covid-19 vīrusa izplatīšanās īpatnības, lai mazinātu autobusa vadītāju inficēšanās risku, biļetes AS “Nordeka” apkalpotajos reisos var iegādāties tikai no 5. sēdvietas. Par to liecina arī rakstisks paziņojums autobusa salonā un norobežotas 1. – 4. sēdvietas. Arī autobusa vadītājiem ir lūgts pasažieriem paskaidrot šo situāciju neskaidrību gadījumā. Lai minimizētu kontaktu starp autobusa vadītāju un pasažieri, vēlams (lūdzam), lai pērkot biļeti, pasažieris izmantotu maksājumu karti. Šajā sakarā ceram uz pasažieru izpratni un  pacietību.

Autobusa vadītāju drošībai tiek nodrošināti arī cimdi, lai varētu galapunktos veikt autobusa uzkopšanu un salona vēdināšanu.

Pēc reisa izpildes katru dienu, atgriežoties bāzē, tiek veikta arī autobusa virsbūves mazgāšana, slapjā salona grīdas mazgāšana, rokturu un virsmu apstrāde ar tam paredzētiem dezinfekcijas līdzekļiem, kā arī atkritumu maisu nomaiņa. Salona ķīmiskā tīrīšana notiek ar palielinātu intensitāti, un to papildina ar ozonēšanu – telpas attīrīšanu no mikroorganismiem ar speciālas iekārtas palīdzību.

Uz ārkārtas perioda iestāšanos, uzņēmumā ieviesta īpaša kārtība, kura reglamentē darbinieku uzvedību un rīcību, t.sk. pirms un pēc reisa  autobusa vadītājiem tiek mērīta ķermeņa temperatūra, lai mazinātu inficēšanas iespējas. Darbiniekiem ir sniegtas rekomendācijas par personīgas higiēnas ievērošanu, savas veselības stāvokļa novērošanu un citu darbinieku nepakļaušanu inficēšanās riskam.

Diemžēl Covid-19 vīrusa izplatīšanās ietekmēja visas jomas, tai skaitā uzņēmumu un iestāžu darbību, izglītības iestāžu mācības procesu un, kā secinājums, ir krities pasažieru skaits autobusos.

Pašlaik apkalpojamos maršrutos un reisos tiek veikta pasažieru plūsmas novērošana un, ja tiks konstatēts ievērojams braucošo pasažieru samazinājums, tad saskaņojot ar Valsts SIA “Autotransporta direkcija” un novadu vadību, tukšie reisi tiks slēgti.

Visi veiktie pasākumi prasa lielas pūles un naudas līdzekļus, bet AS “Nordeka” turpina sekot līdzi valsts vadības lēmumiem, Valsts SIA “Autotransporta direkcija” norādījumiem un atbildīgo dienestu ieteikumiem, lai apkarotu koronavīrusa izplatību un mazinātu inficēšanas risku gan darbiniekiem, gan pasažieriem.

Aicinām to darīt arī pasažieriem, esot atbildīgiem pret sevi un apkārtējiem!

Atpakaļ